Tuesday, November 30, 2021
Home Sport Deri në 40% të tifozëve në ndeshjet e futbollit në Spanjë

Deri në 40% të tifozëve në ndeshjet e futbollit në Spanjë

Qeveria spanjolle njoftoi sot se në fillim të sezonit të ri, deri në 40% të stadiumeve të futbollit do të mbushen në Primera.

Një numër i kufizuar i tifozëve u lejuan të ndiqnin ndeshjet e Primera Division në fund të sezonit të kaluar dhe vetëm në pjesët ku pandemia e koronavirusit ishte nën kontroll.

Ministrja e Shëndetësisë Carolina Darius tha se disa masa do të mbeten në vend, të tilla si distanca sociale, përdorimi i maskave dhe ndalimi i përdorimit të ushqimit dhe cigareve në stadiume.

Deri në 30 për qind të kapacitetit do të lejohet në lojërat e ligës së basketbollit dhe vlerësimet e reja të numrit të lejuar të spektatorëve do të merren parasysh në fund të gushtit.

Humbja e të ardhurave nga biletat ka krijuar probleme të mëdha financiare për klubet e futbollit në Spanjë.

Sezoni i ri në Primera spanjolle fillon më 13 gusht me ndeshjen midis Valencia dhe Getafe.

RELATED ARTICLES

Arlind Sulejmani, tetovari që mundi boshnjakun në raundin e dytë

Ndeshja e parë pas dy vitesh është kjo e Arlind Sulejmanit, djalit nga Tetova që jeton dhe vepron në Vjenë të Austrisë e që...

Xhek Paskali: Boksi më ka mësuar të zgjedh rrugën e vështirë në jetë

I ri në moshë, por deri më sot shumë suksese në ndeshjet e tij. Xhek Paskali, krahas boksit merret edhe me biznes në patundshmëri....

Timo Schwarzkopf më 6 Nëntor shkund arerën e boksit, ndeshet me ukrainasin Faniian

Festim Kryeziu, kampioni shqiptar në boks i njohur në arenën ndërkombëtare si Timo Schwarzkopf pritet që më 6 Nëntor në Wangen im Allgäu të...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...