Thursday, December 9, 2021
Home Lajme “Bashkë për Haraçinën”, mblidhen në një darkë mërgimtarët, diskutojnë për të mirën...

“Bashkë për Haraçinën”, mblidhen në një darkë mërgimtarët, diskutojnë për të mirën e komunës

Mërgimtarë të shumtë nga komuna e Haraçinës mbrëmë janë takuar në një darkë së bashku për të diskutuar se si mund të ndihmojnë edhe më shumë vendbanimin e tyre por edhe komunën në përgjithësi. E me këtë rast edhe janë falenderuar për gjithë kontributin e dhënë në këtë drejtim.

Të nderuar qytetarë të Komunës së Haraçinës. Sot patëm nderin t’i kemi në një darkë të përbashkët mërgimtarët nga Evropa, me prejardhje nga Haraçina si dhe jashtë Haraçinës, për t’i falënderuar për gjithçka që kanë bërë, po bëjnë dhe do të bëjnë për vendlindjen tonë. Janë të shumtë ata që na kanë ndihmuar në të gjitha aspektet e mundshme dhe në të gjitha sferat e aktiviteteve që zhvillohen në Komunën tonë. I falënderojmë nga zemra për prezencën në këtë event dhe shpresojmë se së bashku Haraçina do të jetë më e bukur, më prosperuese dhe më e pastër. Faleminderit mërgatës sonë haraçinase!

RELATED ARTICLES

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Most Popular

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...