Thursday, December 9, 2021
Home Lajme BDI në Gostivar mobilizohet dhe demonstron unitet

BDI në Gostivar mobilizohet dhe demonstron unitet

Në një mbledhje të degës së BDI në Gostivar me pjesëmarrje të kryesisë së degës, kryetarëve të Këshillave Vendore, anëtarëve të kryesisë qendrore dhe funksionarëve të kësaj partie, është formuar Shtabi Lokal për zgjedhjet lokale në Gostivar.

Në prani të strukturës partiake, me unanimitet ktyetar shtabi u zgjodh Bashkim Hasani.

Formimi i Shtabit vjen në ditën kur kryeparlamentari Talat Xhaferi shpalli zgjedhjet lokale për me 17 Tetor. Kryetari i degës, Bashkim Hasani potencoi që pikërisht sot kur u shpall mbajtja e zgjedhjeve lokale edhe zyrtarisht, BDI si parti me padurim hynë në garën zgjedhore të bindur që fitorja do të jetë e pashmangshme.

I pranishëm në mbledhje ishte koordinatori i njësisë së gjashtë zgjedhore i caktuar nga kryesia e partisë, Talat Xhaferi.

Xhaferi mes të tjerash potencoi që tashmë janë krijuar rrethanat që BDI të kthen pushtetin në Gostivar, duke aluduar në fitore për zgjedhjet lokale të Tetorit.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...