Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Festë e madhe: 20 vjetori i Marrëveshjes së Ohrit në të gjitha...

Festë e madhe: 20 vjetori i Marrëveshjes së Ohrit në të gjitha qytetet dhe mediat

Aktivitete të shumta janë duke u bërë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit.

Institucione të ndryshme të cilat janë themeluar dhe funksionojnë gjatë këtyre dy dekadave janë bërë pjesë e këtij manifestimi bashkë me ministrinë për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive.

Deri më 13 Gusht kur është dhe dita kryesore e këtij manifestimi ngjarjet e shumta numërohen shumë përfshirë këtu debate shkencore,panel diskutimi e deri tek manifestimet kulturore.

Në anën tjetër, nuk mungojnë edhe bilbordet nëpër të gjitha qytetet e vendit të cilat janë vendosur me logon dhe mbishkrimin e këitj 20 vjetori …”20 vjet….përtej Ohrit”.

Me këtë, të gjithë qytetet në vend po bëhen pjesë e festës së madhe që po mbahet në dekadën e dytë të festimit të Marrëveshjes së Ohrit.

RELATED ARTICLES

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Most Popular

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...