Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Haxhi Arben Taravari i bie “pishman”, kërkon votë nga VMRO për mandat...

Haxhi Arben Taravari i bie “pishman”, kërkon votë nga VMRO për mandat të ri

Ndonëse muaj më parë deklaroi se nuk do të rikandidohet për një mandat të ri në krye të Gostivarit, Haxhi Arben Taravari del që është pishman haxhia dhe kjo falë dredhinave që mundohet të bëj me VMRO-në e Hristijan Mickoskit për ta mbajtur në pushtet edhe për katër vite.

Duke parë rezikun që i kanoset në teren dhe kritikave të shumta që ai ka që nga drejtimi i komunës, keqmenaxhimi i saj, keqpërdorime të ndryshme përfshirë dhe periudhën sa ishte ministër, haxhi Taravari shpëtimin e sheh pikërisht tek partia e cila ia rrahi liderin e saj deri në vdekje.

Por si duket atij nuk i bën aspak përshtypje kjo gjë edhe pse kritika të shumta ka edhe nga simpatizantët dhe anëtarësia mbi koalicionin e tyre me VMRO-në e Mickoskit, edhe pse pak kohë pas ngjarjeve në Parlament të njejtët vjellnin vrerë ndaj tyre, Taravari për të arritur qëllimin e tij doemos bashkëpunon me ata.

Rikandidimi i tij, vjen në një moment kur Bashkimi Demokratik për Integrim sonte tregoi forcën dhe unitetin në strukturat lokale duke u fuqizuar edhe më shumë për të sjellë ndryshim dhe zhvillim në krye të komunës së Gostivarit.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...