Monday, December 6, 2021
Home Lajme Komuna e Haraçinës është në realizim e sipër të kanalizimit atmosferik prej...

Komuna e Haraçinës është në realizim e sipër të kanalizimit atmosferik prej 30 mln dënarë

Gjatë këtij mandati komuna e Haraçinës ka finalizuar edhe rrjetin e kanalizimit atmosferik, rrjet ky që i ka munguar këtyre vendbanimeve tash e shumë vite.

Implementimi i këtij projekti kap vlerën prej 30 milionë denarë, projekt ky që është financuar nga komuna në bashkëpunim me organet qendrore.

Investimi në këtë projekt është bërë me qëllim që banorët e kësaj komune të ndihen rehat si në një komunë urbane dhe të zhvilluar e jo të lënë pas dore.

Kanalizimi atmosferik është i një rëndësie të madhe pasiqë në shumë raste rregullimi i tij nuk rezikon banorët nga përmbytjet apo fatkeqësi të ngjajshme.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...