Monday, December 6, 2021
Home Showbizz Pas albumit të suksesshëm në Itali, Emyx vjen me “Ajo ajo”

Pas albumit të suksesshëm në Itali, Emyx vjen me “Ajo ajo”

Ai është një nga djemtë e skenës muzikore që me gjasë në të ardhmen e afërt do ta njohë bota, e kjo falë talentit që posedon.

Quhet Emiljano Mjerushaj, ndërkaq emri i tij artistik është Emyx dhe krijimtaria e tij muzikore nuk është vetëm sipërfaqësore, por shumë cilësore, përmbajtësore dhe që ia vlen të dëgjohet.

Me origjinë nga Shkodra, ai ka jetuar për një kohë në Itali dhe aktualisht është në Zvicër, ku edhe zhvillon karrierën e tij si rap-artist.

Foto: Emyx/Instagram

Emyx, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor që mban titullin “Ajo ajo”. Për tekstin është kujdesur vetë ai, ndërsa ‘beat’-i dhe instrumentali janë realizuar nga Ziso Records me producent GANZA.

Ndërkohë, klipi i këngës i është besuar RKH Studio.

Në intervistat e fundit Emyx ka thënë se ai këndon më fuqishëm se Il Ggost, që gjithashtu është një artist që po merr vëmendje në itali.

Reperi ka shtuar se gjuhën shqipe e ka mësuar nga krijimtaria muzikore e Noizyt, të cilit edhe i ka bërë thirrje për bashkëpunim.

Ndryshe, Emyx në fillim të këtij viti solli një album muzikor, i cili pati jehonë në tregun vendor dhe atë italian, duke u dëgjuar e komentuar pozitivisht.

RELATED ARTICLES

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...