Monday, December 6, 2021
Home Showbizz Dafina Sadiku vjen me "Tym e flakë"

Dafina Sadiku vjen me “Tym e flakë”

“Tym e Flakë” e ka bërë këngëtarja Dafina Demaj Sadiku në projektin e sajë të fundit i cili u publikua ditë më parë! Dafina e lindur dhe e rritur në Drenas që nga mosha rinore filloj aktivitetin e sajë në muzikë duke qenë pjesë e programeve shkollore,ansambleve të ndryshme duke marrë hapat e parë në muzikë por pas luftës u zhvendos në Gjermani ku pati një nderprerje të shkurt duke u kthyer furishëm në muzikë ku premton që asnjëhere sdo ndalët më për fansat e sajë! Dafina si këngëtare profesioniste i këndon thuajse të gjitha zhanret por mësë miri e ndjenë vetën në zhanrin që e këndon prej kohësh! Projekti i fundit i titulluar “Tym e Flakë” është projekt që rrallë shifet dhe dëxhohet tek ne,këngë fantastike me një zë mbreslënës realizuar nga produksioni muzikor Arboni dhe tekstshkruesi Kreshnik Avdiu nën menaxhimin e Blerim Sadiku (bashkëshortit të Dafinës) Dafina është në realizimin e projektit të radhës të cilin u shpreh se me padurim pres ta lansoj për adhuruesit e sajë! Bashkpunime ende nuk kemi vendosur të kemi edhe pse çdo here jemi të hapur për bashkpunime shtoj më tej Dafina e cila iu drejtua të gjithë adhuruesve me mesazhin që asnjëhere nuk do ndalët se krijuari këngë të reja , projekte të ndryshme muzikore që të gjithë adhuruesit e sajë të ndahën të kënaqur! Dafina Demaj Sadiku po cilësohet si një vokaliste e rrallë në Kosovë andaj ne urojmë të mos ndalët kurrë!

RELATED ARTICLES

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...