Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Grubi: Gostivarit i nevojitet ndryshim, atë e kërkojnë vet qytetarët

Grubi: Gostivarit i nevojitet ndryshim, atë e kërkojnë vet qytetarët

Duke folur më tej në intervistën e tij për Kanal 5, Grubi ka shtuar se BDI në komunën e Gostivarit ka shpallur Thirrje për kandidat për këshilltarë.

“Gostivari është një histori e veçantë për të gjithë ne dhe kjo është arsyeja pse ne duam të ofrojmë më të mirën dhe ne mendojmë se në Gostivar është absolutisht e nevojshme të ndryshohet sepse e shihni atë që po ndodh në Gostivar. Ju nuk mund të merrni frymë nga deponia në Rusino, nuk mund të dilni në rrugë nga qentë endacak dhe nuk mund të ndizni veturën për të shkuar diku sepse nuk mund të lëvizni një metër në një orë. Qytetarët e Gostivarit i shohin të gjitha këto probleme dhe kërkojnë ndryshim absolut. Ne duam ta sjellim ndryshimin përmes njerëzve që duan të kontribojnë në qytetin e tyre dhe kjo është arsyeja pse ne kemi shpallur Thirrje publike për këshilltarë në komunën e Gostivarit, shpresoj që ata të aplikojnë në numër të madh, e më pas ne do t’i intervistojmë”, ka thënë kështu Grubi.

I pyetur më tej se a duhet të jenë doemos anëtar të partisë, Grubi thotë se nuk është e patjetërsueshme.

“Absolutisht jo, ne duam t’i ofrojmë më të mirën Gostivarit, për Gostivarin dhe të dalim nga kjo agoni, nga deponitë, nga qentë endacak, nga pamundësia për të lëvizur dhe marrë frymë në komunën e Gostivarit”, shton më tej Zëvendëskryeministri i parë Grubi.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...