Monday, December 6, 2021
Home Lajme Ja si do të duket stadiumi i ri shumë modern në Haraçinë...

Ja si do të duket stadiumi i ri shumë modern në Haraçinë (Foto)

Ekipet e punës të Komunës së Haraçinës për momentin janë duke punuar në fazën përfundimtar të mini-stadiumit të ri (fushë moderne e asfaltuar e sportit).

“Po punojmë me intensitetin më të lartë që sa më shpejt të përfundojnë punimet që të rinjtë të mund ta shfrytëzojnë fushën e sportit për sport dhe rekreacion”, tha Milikije Halimi, kryetare e Komunës së Haraçinës gjatë inspektimit të punimeve në terren.

Nga Komuna e Haraçinës thonë se punimet janë në fazën përfundimtare dhe se së shpejti do të merr pamjen e duhur stadiumi i ri. Po, ashtu informojnë se së shpejti fillon edhe ndertimi i nje stadiumi te madh te futbollit, i cili do te jete dizajnuar dhe ndertuar sipas te gjitha standarteve bashkeohore sportive, me fushe futbolli, rrugicë atletike, kabina dushi etj.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...