Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Drejtori Bekim Memedi nxjerr 400 punëtorë për të pastruar rrugët e shtetit...

Drejtori Bekim Memedi nxjerr 400 punëtorë për të pastruar rrugët e shtetit (Foto)

Vazhdojnë zhvillimet  e shumta të NP”Rrugët e Maqedonisë së Veriut “ndërsa kësaj rradhe është një tjetër aktivitet që ka të bëjë me pastrimin e rrugëve nga mbeturinat dhe jo vetëm.

Drejtori i kësaj Ndërrmarjeje Bekim Memeti tha se në vijë të këtij aksioni janë plot 400 punëtorë që janë angazhuar për pastrimin e rrugëve të shtetit.

Pak ditë më parë pati një tjetër aksion ku u pastruan rrugët nga drunjët .

NP Rrugët  Maqedonisë ka qenë ndër më të suksesshmet për shkak të  realizimit të shumë projekteve infrastrukturore dhe jo vetëm në shumë zona të mdryshme gjithandej madje aktivitetet nuk kanë ndaluar edhe gjatë kohës së pandemisë.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...