Monday, December 6, 2021
Home Lajme VMRO heq dorë nga qyteti i Shkupit? Bie kandidatura e Koce Trajanovskit,...

VMRO heq dorë nga qyteti i Shkupit? Bie kandidatura e Koce Trajanovskit, kandidohet Danela Arsovska?

Sipas informacioneve të pakonfirmuara, kryetarja aktuale e Asociacionit të Odave Ekonomike të Maqedonisë, Danela Arsovska, është kandidate e mundshme për kryetare të Qytetit të Shkupit nga radhët e VMRO-DPMNE-së.

Më parë, Danela ishte kryetare e Dhomës së Shërbimit.

Mbetet në periudhën tjetër për të parë nëse partia do të konfirmojë informacionin e marrë nga burime partiake në VMRO.

Ju kujtojmë, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kohët e fundit zbuloi se Koce Trajanovski është një nga emrat e matur në sondazhet për kandidat për kryetar të Qytetit të Shkupit.

Mickoski përsëriti se shumë shpejt, nga mesi i këtij muaji, disa nga kandidatët e VMRO-DPMNE-së do të shpallen për zgjedhjet e ardhshme lokale. Ai tha se negociatat janë duke u zhvilluar për një koalicion, por jo vetëm me partitë shqiptare, por edhe me ato serbe, boshnjake, turke,

“Shumë shpejt do të kemi një konferencë tematike për shtyp dhe do të informojmë publikun për emrat e 15 kandidatëve. Ne presim që të kemi një Komitet Ekzekutiv të partisë javën e ardhshme, për të konfirmuar një emër tjetër, kështu që mund të ketë më shumë se 15.

Këta janë emra krejtësisht të rinj, të njohur për banorët e komunave nga vijnë dhe kandidojnë për poste politike për herë të parë. Një nga emrat e matur në sondazhe është Koce Trajanovski, një kryebashkiak jashtëzakonisht i suksesshëm në të kaluarën.

Një nga emrat e matur në sondazhe është Koce Trajanovski. “Ka shumë kandidatë që mund të jenë të suksesshëm dhe fitues në duelin me Shilegov, por ne duam që fitorja të jetë më bindëse deri më tani dhe një shenjë se koha e mashtruesve politikë ka mbaruar,” tha Mickoski në atë kohë.

Megjithatë, sipas informacioneve të fundit të marra nga VMRO, Arsovska është kandidati më serioz për kryetar të Shkupit, kështu që këtu lind pyetja: A e ngriti VMRO-DPMNE flamurin e bardhë nga Qyteti i Shkupit?

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...