Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Zudi Koka kandidat për kryetar të Çairit!

Zudi Koka kandidat për kryetar të Çairit!

Aleanca për Shqiptarët këtë herë si duket mundi koalicionin e saj Alternativën duke i marrë dhe kandidatin për kryetar në komunën e Çairit.

Ndonëse në garë ishin Bekim Sali nga Alternativa dhe Zudi Koka nga Aleanca për Shqiptarët, ky i fundit si duket fitoi garën për të garuar në zgjedhjet lokale për kryetar komune.

Me këtë, si duket Aleanca për shqiptarët po mbisundon mbi partnerin e koalicionit të saj Alternativa duke i marrë kështu shumë kandidatura edhe pse në zgjedhje do të garojnë bashkë.

Krahas Çairit, Aleanca për shqiptarët do të ketë kandidat edhe në Tetovë, Gostivar, Kërçovë, Strugë e Dibër, si komuna më të mëdha shqiptare e duke e lënë Alternativën me vetëm disa komuna rurale.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...