Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Drejtori Memedi dhe kryeministri Zaev inspektojnë punimet në Krivogashtani-Zhitoshë

Drejtori Memedi dhe kryeministri Zaev inspektojnë punimet në Krivogashtani-Zhitoshë

Kryeministri i RMV-së, Zoran Zaev së bashku me drejtorin e NP “Rrugët e Maqedonisë së Veriut”, Bekim Memeti, sot kanë inspektuar punimet në aksin rrugor Krivogashtani-Zhitoshë.

“Investojmë në projekte infrastrukturore për të përmirësuar kushtet e jetesës së qytetarëve, për një standard më të lartë jetese dhe një përshpejtim të zhvillimit ekonomik.

Me ministrin Boçvarski, kryetarët e komunave të Krushevës, Krivogashtanit dhe Dolnenit dhe drejtorin e NP “Rrugët e Maqedonisë së Veriut”, inspektuam rrugën Krivogashtani – Zhitoshe.

Pas më shumë se 25 vjetësh, kjo rrugë 10 km e gjatë po rindërtohet, e cila ka një rëndësi të madhe për të gjithë rajonin” ka shkruar Zaev përmers Facebook.

 

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...