Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Gazetari Furkan Saliu: Sela nuk është lider, ka mungesë të vizionit politik

Gazetari Furkan Saliu: Sela nuk është lider, ka mungesë të vizionit politik

Nuk ka asgjë të keqe që Aleanca edhe Alternativa në zgjedhjet lokale të bashkëpunojë me VMRO-DPMNE-së. Thjeshtë është situatë e imponuar që nuk mund të evitohet. Nëse jo sot në zgjedhje lokale, nesër do ta kenë patjetër nëse populli i përcakton që të bashkëpunojnë në formimin e Qeverisë.
Mirëpo ajo që është për tu brengosur është mosbesimi që do të mbizotëron në këtë koalicion.
Nëse para katër muajve Sela e quajti Mickoskin huligan, atëherë çfarë do të jetë Sela kur ta vendos nënshkrimin për bashkëpunim në këto zgjedhje?
Ky popull është i etur për ndryshim, po edhe një herë, mungesa e liderizmit tek kreu i partisë mund të kushtojë shumë në fund.
Një lider, nuk i thotë gjërat vetëm sa për ti thënë.
Nuk i thotë gjërat vetëm sa për ta kënaqur egon e vet.
Nuk flet pa menduar.
Një lider opozitar, nuk krijon armiq pa nevojë.
Sela edhe një herë e bëri… Për shkak mungesës së vizionit dhe kokëfortësisë i humbi zgjedhjet lokale, presidenciale edhe ato parlamentare dhe çka është më e keqja, asgjë nuk mësoi nga kjo eksperiencë.
Shpresoj që aktivistet dhe pjesa tjetër e partisë do ta menaxhojë këtë zbrazëtirë.
https://www.facebook.com/100010076834178/posts/1511415579204322/
RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...