Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Renovohet komplet dhe gazifikohet Shtëpia e shëndetit në Probishtip

Renovohet komplet dhe gazifikohet Shtëpia e shëndetit në Probishtip

Gazifikimi i Shtëpisë së shëndetit në Probishtip, zëvendësimi i kulmit dhe renovimi i plotë i hapësirave dhe hyrja në Shërbimin e Urgjencës Mjekësore.

Me realizimin e këtij projekti përmes një donacioni nga qeveria amerikane, tani Shtëpia e shëndetit në Probishtip është objekti i parë i gazifikuar në rajon.

Faleminderit për përpjekjet dhe angazhimin e gjeneralmajorit Gregory Knight dhe zyrtarit nga ambasada amerikane Eric Meyer, falë të cilave këto projekte shumë të rëndësishme për njerëzit tanë, janë realizuar në kohë.

Sinqerisht besoj se bashkëpunimi ynë i përbashkët dhe mbresëlënës do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partneri ynë më i madh dhe më i rëndësishëm strategjik, i cili që nga fillimi i Pandemisë së Covid 19 ka dhënë bujarisht donacionet e tij në formën e pajisjeve mbrojtëse, pajisjeve mjekësore dhe së bashku kemi zbatuar shumë projekte të mëdha. 

Mezi pres secilin nga bashkëpunimet tona në të ardhmen.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...