Monday, December 6, 2021
Home Lajme Benny Shala, pejani që u bë udhëheqës në Texas të SHBA-ve

Benny Shala, pejani që u bë udhëheqës në Texas të SHBA-ve

Kosova pavarësisht që është vendi më i dashur për të gjithë ata që u lindën dhe u rritën aty nuk të japë mundësi të zhvillohesh dhe të tregosh aftësit të cilat ti ka dhënë Zoti por jaqë kur njeriu është me të vertetë i aftë nuk ka gjë që e ndalë! Kemi rastin e Benny Shalës i cili u lind dhe vitet e rinisë i kaloj në Pejë por më vonë emigroj ne SHBA konkretisht në TEXAS! Benny krijoj biznesin e tij të njohur me emrin BELLA vend në të cilin u japë hapsirë fillimisht shqiptarëve për të punuar dhe pastaj tjerëve! Benny Shala përveq se një djalë s humë i suksesshëm në biznes njifet po ashtu dhe si një përson shumë human i cili ndihmon shumë famije në Kosovë dukë dëshmuar pavarësisht sfidave që ia ka dhënë Kosova ai vazhdon ta ketë në zemër duke mos hjekë dore asnjëhere nga vendi në të cilin u lind dhe kaloj një pjesë të rinisë së tij!

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...