Tuesday, November 30, 2021
Home Teknologji Kush është i riu nga Tetova që punon në Facebook/Instagram?

Kush është i riu nga Tetova që punon në Facebook/Instagram?

Alban Mamuti, pronar i kompanisë digjitale LOJAMEDIA momentalisht punon si assistent drejtor në kompaninë Facebook. I riu përderisa mbronte të drejtat e intelektuale të artistëve vetë fitoi besimin e kompanisë Facebook ku ata vendosën t’i japin një pozitë tepër të rëndësishme për platformën.
“Assistent drejtor te rregullat e komunitetit dhe kushteve të përdorimit”.

Albani me pozitën e tij në Kompaninë Facebook ka bllokuar për rreth 23,000 profila të rejshëm dhe ka larguar më shumë se 20,000 imazhe që janë të kundërligjshme me lokacion: Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoninë veriore

Nëpërmjet kompanisë së vet LOJAMEDIA, i riu ka kontratë aktive me shumë platforma digjitale për mbrojtjen e të drejtave të autorit dhe privatsisë online. Ekspertiza e tij dhe besimi në vendim marje i ka bërë që Amerikanët t’i japin një timon të rëndësishëm në Facebook.

RELATED ARTICLES

Si ta kuptoni nëse telefoni është infektuar nga ‘Spyware Pegasus’?

Antivirusët e njohur nuk mund të zbulojnë Pegasus pasi ky malware shfrytëzon dobësi që janë të panjohura për zhvilluesit e sistemeve operative dhe aplikacioneve...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...