Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz Vjen surpriza/”Asaj”, kënga që David i kushtoi motrës (Video)

Vjen surpriza/”Asaj”, kënga që David i kushtoi motrës (Video)

”Asaj” kështu titullohet hiti më i ri nga David Dreshaj.

Ky projekt është dedikim për motrën e tij, ku këngëtari David Dreshaj e ka suprizuar gjatë ditës më të rëndësishme të jetës së saj, martesës që ka ndodhur në Tuz të Malësisë së Madhe të Malit të Zi.

Xhirimet e klipit janë realizuar në momemtin kur David Dreshaj ka kënduar në dasëm të saj këtë këngë.

Si një artist i kompletuar, David Dreshaj këngëtari nga Mali i Zi din vetëm të befasojë e normalisht të gjithë e prisnin këtë projekt të vijë dhe ta shohin,

I aranzhuar dhe producent nga Cricket, me muzikë nga Muma kurse tekst nga Muma dhe ylli i muzikës David Dreshaj videoklipi është punuar nga Imagine Films.

Si producent ekzekutiv i këtij projekti është pikërisht David Dreshaj, djaloshi që po trondit skenën shqiptare duke eksperimentuar dhe duke sjellë projekte majft të bukura në ekran.

Ky projekt është befasi nga David Dreshaj i cili nuk ndalet, pasiqë viteve të fundit ka sjellë shumë projekte të cilat kanë qenë atraktivitet për mbarë skenën shqiptare.

Kjo këngë vjen pikërisht në një moment shumë delikat në shoqërinë kosovare pas rastit të ndodhur Kosovë ku ishte dhunuar deri në vrasje një vajzë Marigona Osmani, e që është një mesazh se si duhet trajtuar një femër, një motër, një grua, një bashkëshorte.

Për të shijuar më shumë, mjafton të klikoni në vazhdim:

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...