Monday, December 6, 2021
Home Lajme Aleanca shuan Alternativën, ia merr të gjitha komunat

Aleanca shuan Alternativën, ia merr të gjitha komunat

18 komunat në të cilat kryesisht garojnë partitë politike shqiptare, Ziadin Sela në 17 prej tyre ka vendosur të garoj me përfaqësues të Aleancës për Shqiptarët duke anashkaluar në këtë mënyrë tërësisht partnerin e tij të koalicionit Afrim Gashi dhe partinë e tij Alternativa, informon opinionshqip.live

Sipas informacioneve të fundit mësohet se ASH po bënë presion mbi Alternativën që edhe në komunën e Çairit të garoj me Zudi Kokën e ASH-së dhe jo me Bekim Sali të Alternativës.

Ky veprim i Selës ka acaruar përkrahësit e Alternativës dhe me këtë tash e ca ditë brenda partisë së Afrim Gashit “po vlon” dhe e njëjta mund të vërehet edhe në rrjetet sociale nga përkrahësit e tyre.

BURIMI: opinionshqip.live

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...