Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Alternativa shkrihet në Aleancën për Shqiptarët?

Alternativa shkrihet në Aleancën për Shqiptarët?

Perceptimi i simpatizantëve të Alternativës është se partia e tyre nën udhëheqjen e Afrim Gashit, ngadalë por sigurt është duke u shkrirë në Aleancën për Shqiptarët.

Një numër i konsiderueshëm i përkrahësve të Alternativës thonë se kryetari Afrim Gashi duket i pafuqishëm përballë kryetarit të Alenacës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Në këtë konstatim thonë se kanë ardhur pas informacioneve se nga 18 komuna ku garojnë partitë politike shqiptare, në 17 do të duhet të votohet për kandidatë të ASH-së dhe vetëm në një nga komunat për kandidat të Alternativës.

Madje edhe kandidatura e vetme e Alternativës në komunën e Çairit ende nuk është e sigurt pasi që gara këtu bëhet në mes të dy kandidatëve të koalicionit ASH-Alternativa, përkatësisht Zudi Koka dhe Bekim Sali.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...