Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Nga 18 komuna, Aleanca për Shqiptarët 17, Alternativa 1

Nga 18 komuna, Aleanca për Shqiptarët 17, Alternativa 1

Në Studeniçan, Çashkë, Dibër, Likovë, Vrapçishtë, Strugë, Zhelinë, Bogovinë, Tearcë, Pllasnicë, Brvenicë, Saraj, Kërçovë, Gostivar, Tetovë, Haraçinë, Dollnen që të gjithë kandidatët e opozitës për kryetar komune janë të Aleancës për Shqiptarët.

Alternativa e Afrim Gashit me kandidat nga radhët e saj, përkatësisht me Bekim Sali do të garoj vetëm në Çair, por edhe kjo tashmë është në pikëpyetje sepse edhe atë dëshiron ta marr Aleanca për Shqiptarët, përkatësisht të në garë të dal me kandidatin e tyre, Zydi Koka.

Këto lëvizje të Selës dhe kjo mospërfillje e partnerit të tij të koalicionit Afrim Gashi kanë acaruar simpatizantët e Alternativës dhe ata tash e disa ditë përbrenda partisë së tyre kanë alarmuar se “po vlon” dhe e njëjta nga opinioni i gjerë mund të vërehet dhe në rrjetet sociale.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...