Monday, November 29, 2021
Home Lajme Ziadin Sela po zhduk Afrim Gashin, reagon anëtarësia

Ziadin Sela po zhduk Afrim Gashin, reagon anëtarësia

Anëtarësia e Alternativës ka reaguar ashpër kundër pafuqisë së kryetarit të tyre Afrim Gashi sa i përket caktimit të emrave për kandidat të komunave gjatë zgjedhjeve të radhës lokale që do të mbahen me 17 tetor këtë vit.

Ata thonë se janë të zhgënjyer nga kryetari i tyre Afrim Gashi pasi që ka lejuar që partneri i tyre i koalicionit Ziadin Sela nga 18 komuna ku do të garojnë partitë politike shqiptare, 17 t’i takojnë Aleancës për Shqiptarët dhe vetëm 1 prej tyre Alternativës.

Madje edhe kandidatura e vetme e Alternativës në Çair, ende nuk është e sigurt pasi që gara këtu bëhet në mes të dy kandidatëve të koalicionit ASH-Alternativa, përkatësisht Zudi Koka dhe Bekim Sali.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...