Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Çfarë bënë Hristijan Mickoski dhe Ziadin Sela në kuvend më 27 prill...

Çfarë bënë Hristijan Mickoski dhe Ziadin Sela në kuvend më 27 prill 2017?

Ziadin Sela sigurisht që nuk është në dijeni se Hristijan Mickoski u fotografua si pjesë e turmës që hyri me forcë në kuvend më 27 prill, duke brohoritur parulla antishqiptar “клетите шиптари”.

Derisa Ziadin Sela u rrah në mënyrë brutale në Kuvend dhe kur ai mezi shpëtoi kokën, njerëzit të cilët tani i kandidon Mickoski ndihmuan huliganët e 27 Prillit e të cilët mç vonë u akuzuan për këtë rast.

Për shembull, për udhëheqesen aktuale të listës së VMRO-DPMNE-së në Kumanovë, Elena Docevska-Bozhinovska, në gjyq për rasrin e 27 prillit u prezantua një video regjistrim i saj duke folur me të pandehurin Igor Jug dhe me disa prej të pandehurve që aso kohe mbanin kapela të zeza në kokat e tyre. Mediat shpjeguan se në atë video shihet ajo duke u dhënë ujë njerëzve që janë në sallë dhe nuk janë pjesë e sigurimit të kuvendit.

Elena Docevska-Bozhinovska u amnistua më 27 prill dhe tani është udhëheqëse kryesore e listës së këshilltarëve të VMRO-DPMNE-së për Kumanovën, me përkrahjen e Mickoskit dhe Ziadin Selës.

A do t’i bindë Zijadin Sela banorët shqiptar të Kumanovës që të përkrahin kandidaten e Mickoskit Elena Docevska-Bozhinovska, e cila padyshim meriton besimin e udhëheqësit të VMRO-DPMNE-së i cili u fotografua si pjesë e turmës që hyri me forcë në kuvend më 27 prill.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...