Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Koalicioni ASH-AA para shkatërrimit

Koalicioni ASH-AA para shkatërrimit

Lajme jo të mira vijnë pikërisht nga koalicioni Aleanca për shqiptarët dhe Alternativa për shkak të marrëveshjes e cila nuk mban dhe që është bërë nga liderët e këtyre dy partive.

Më saktë, sipas burimeve brenda Alternativës,  marrëveshja mes Zijadin Selës dhe Afrim Gashi që është bërë mes tyre që nga komuna e Sarajit e deri në Strugë, të gjithë kandidatët për kryetar dhe bartës të  listave t’u takojnë Aleancës, ndërsa nga Saraji deri në Kumanovë t’u takojë Alternativës, nuk pranohet nga strukturat lokale të Aleancës.

Ky veprim dhe marrëveshje mes tyre ka çuar deri pranë shkatërrimit të koalicionit mes Aleancës për shqiptarët dhe Alternativës gjë që dëshmon edhe mosreagimi në publik i funksionarëve të kësaj të fundit.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...