Monday, November 29, 2021
Home Lajme Zëvendësministri Rexhepi: Përkushtohemi për finalizimin e projekteve në Tetovë

Zëvendësministri Rexhepi: Përkushtohemi për finalizimin e projekteve në Tetovë

Zëvendësministri i Transportit dhe lidhjeve Bekim Rexhepi sot bashkë me Zëvendëskryeministrin e parë Grubi, ministra nga kabineti qeveritar dhe kryetarja e komunës së Tetovës znj. Teuta Arifi kanë parë nga afër fillimin e punimeve për vazhdimin e bulevardit Bllagoja Toska.

Si një prej projekteve më vitale jo vetëm për komunën e Tetovës, bulevardi “Bllagoja Toska” po merr një pamje krejtësisht ndryshe dhe jep shpresë për qytetarët. Bashkë me Zëvendëskryeministrin e parë Grubi dhe kryetaren e komunës znj. Arifi, ishim prezent në fillimin e punimeve për vazhdimin e këtij bulevardi, ka theksuar kështu Zëvendësministri Rexhepi.

Sipas tij, projektet për një jetë më të mirë të qytetarëve nuk do të ndalen me kaq.

Falë angazhimit tonë në Qeveri, nga Programi TAV janë ndarë 30 milionë denarë për vazhdimin e këtij projekti. Përkushtimi për finalizimin e projekteve në të mirë të qytetarëve nuk do të ndalet me kaq, ka thënë mes tjerave Zëvendësministri Rexhepi.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...