Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Dimovski i VMRO-së Selën dhe Gashin i llogaritë minoritet (FOTO)

Dimovski i VMRO-së Selën dhe Gashin i llogaritë minoritet (FOTO)

Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski në postimin e tij të fundit në rrjetin social twitter, partnerët e tij të koalicionit, kryetarin e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dhe kryetarin e Alternativës Afrim Gashi i llogaritë së përfaqësues të partive politike minoritare duke barazuar ata kështu me disa parti koalicioni që ka lidhur tash e disa vite VMRO, siç janë parti të romëve, rurqve, boshnjakëve, serbëve, vllehëve etj, informon opinionshqip.live

“Bashkimi i opozitës në Maqedoni jo vetëm që hap rrugën e rrëzimit të qeverisë aktuale, por rrëzon edhe konceptin e LSDM-së për manipulim dhe përvetësim të votave të të gjitha bashkësive të vogla…” ka shkruar Dimovski.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...