Monday, December 6, 2021
Home Lajme Filloi paneli i Iniciativës qytetare “Gostivari që dua”, në sheshin e qytetit

Filloi paneli i Iniciativës qytetare “Gostivari që dua”, në sheshin e qytetit

Ka filluar para pak çastesh paneli i rganizuar nga Iniciativa qytetare “Gostivari që dua”, në sheshin e qytetit në Gostivar.  Përfaqësuesi i iniciativës, Lekë Dalipi dje përmes një konference për shtyp njoftoi që subjekteve politie garuese në zgjedhjet Lokale do tu ofrohet një program i përgatitur nga Iniciativa.

“Iniciativa Qytetare “Gostivari që duam”, tashmë ka krijuar një draft program për zgjedhjet e ardhëshme lokale. Po them draft program, , shtoi Dalipi, pasi ende nuk është përmbyllur dhe qëllimi i panelit që do ta organizojmë të shtunën në qendër të Gostivarit, do të jetë njoftimi i qytetarëve me nismën tonë dhe shpresojmë që të marrim propozime konkrete nga ana e tyre për zgjidhjen e problemeve me të cilat ballafaqohen qytetarët e Gostivarit.

“Jam këtu para jush, që në emër të iniciativës sonë të njoftojë opinionin publik mbi nismën tonë për një Gostivar me një të nesërme më të mirë dhe pa probleme të trashëguara me dekada. Kam kënaqësi tu ftoj juve mediave dhe qytetarëve në Panelin që ne bashkërisht vendosëm ta quajmë: Paneli për Gostivarin që duam, që do të mbahet nesër (pra e shtunë), me fillim prej ora 18:00 në qendër të qytetit. Paneli organizohet me intencë për të diskutuar mbi problemet akute që preukupojnë qytetarët e Gostivarit. Të debatojmë dhe të ofrojmë zgjidhje mbi të gjtha këto anomali që po na rëndojnë përditshmërinë çdo ditë e më tepër. Gostivari aktualisht përballet me trafik të mbingarkuar, rrugë të ngushta, papastëri publike, mungesë të transporit publik, mungesë të gjelbërimit, ajër të ndotur si pasojë e funksionimit të deponisë Rusino, me qentë endacak gjithandej hapësirave publike”, tha Dalipi.

Ne në Iniciativë, shtoi ai, jemi bashkuar rreth një qëllimi të sinqert për të kërkuar dhe ofruar zgjidhe për trasparencën e munguar në institucione, për urbanizëm që nuk uzurpon dhe që nuk na merr frymën për çdo ditë, për shkolla dhe administratë të depolitizuara dhe profesionale, për Ndërmarrje Publike që do të ofrojnë shërbime më të mira për qyetarët e Gostivarit.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...