Monday, November 29, 2021
Home Lajme Mickoski, Sela dhe Gashi po mbyten tek "Nuk dimë nga tia mbamë",...

Mickoski, Sela dhe Gashi po mbyten tek “Nuk dimë nga tia mbamë”, koalicioni i paragjykuar për humbje

LSDM ka një koalicion që do të fitojë bindshëm zgjedhjet lokale sipas të gjitha kritereve dhe parametrave sepse LSDM ndërton koalicione bazuar në një ofertë të qartë, konkrete dhe të arritshme.

Koalicioni i ri i Mickoski, Sela dhe Gashi është një koalicion “Nga askund” i cili është i dënuar nga fronti në shkatërrim dhe humbje.

Përballë humbjes së shtatë me radhë nga njerëzit, Mickoski është aq i frikësuar sa promovon një koalicion me të njëjtët njerëz që ai i quajti tradhtarë, ata që sipas VMRO-DPMNE “nuk e njohin identitetin maqedonas” dhe të njëjtat fshatra ku VMRO-DPMNE e tërhoqi me dhunë në Parlament dhe i shkaktoi plagë të përgjakshme të rrezikshme për jetën më 27 prill.

A i tha Mickoski Sela dhe Gashi se ai dëshiron që Marrëveshja e Prespës të anulohet?

A u tha atyre se ishte kundër Ligjit për Gjuhët?

A u tregoi atyre atë që kërkonte në Parlament më 27 Prill?

Mickoski është një politikan pa pozitë, i detyruar të krijojë koalicione me ata që i urren më shumë, si dhe anëtarësinë e tij të fortë në parti.

Ata që nga askund këndojnë “Maqedonia e pastër” janë të mundur dhe të dënuar nga fronti, dhe pasdite ata distancohen në mënyrë të rreme për 27 Prill.

Politikanët pa qëndrim janë politikanë të mundur, dhe Mickoski është përfaqësues i këtij grupi karakteristik.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...