Monday, December 6, 2021
Home Lajme Revoltohet aktivisti i Selës: Ziadini është patriot me bateria, ikni se na...

Revoltohet aktivisti i Selës: Ziadini është patriot me bateria, ikni se na shiti badiava te VMRO-ja

Reagime të shumta vijnë gjithandej për koalicionin opozitarë mes ASH ,AAA dhe VMRO së për zgjeshjet lokale që mbahen në vjeshtë më 17 tetor shkruan Tetovasot.

Por ajo që ëahtë më serioze ka të bëjë me faktin se këto reagime vijnë nga mbështetës të vet liderit të ASH -së Ziadin Sela nga aktivistë të tij të cilët nuk kursejnë ta etiketojnë atë si një patriotë me bateri që i ka shitur ata me një çmim të lirë tek partia nacionaliste maqedonase që shquhet për antishqiptarizëm siç është VMRO .

Njëri nga këta aktivistë është edhe Faruk  Halimi i cili ka reaguar hapur në rrjetin social facebook duke postuar edhe një foto me Ziadin Selën rreth një proteste në vitin 2015 ku ai kishte ardhë enkas nga Anglia pas një thirrje nga vetë kreu i ASH së ku ai e quan tashmë një patriot me bateria.

Ky është postimi i tij pa ndërhyrje nga facebook:

Ne ket protest pata ardh nga Anglia  ne 2015 ku na thiri Patrioti  me bataria Sela me orxu diktaturen wmro po sod po na thir me kthi ato cilet na burgosen na vran nga kjo protest dhe tu ba gjithcka per ziadin selen duke fillu nga financa aktivite vetem ta shofmim ne sken tu mendu qe ki ka hallin e popllit po ki ka hallin e karrikes ne at koh murem dhe denimin me 84,000 euroo nga regjimi wmro keni kujdes rini nese dikush flet per patriotizem ose tkalxon nasiat ik nga ato se ki asht patriot mikrofoni ket e keni nga provoja qe un jam me ket zoti hajr e baft ket popell

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...