Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Afrim Gashi mban sytë MBYLLUR gjatë shpalljes së koalicionit me VMRO-në (FOTO)

Afrim Gashi mban sytë MBYLLUR gjatë shpalljes së koalicionit me VMRO-në (FOTO)

Kryetari i Alternativës Afrim Gashi gjatë momentit të shpalljes së koalicionit me VMRO-DPMNE-në, në fotografitë e publikuara nga Hristijan Mickoski mund të vërehet se i ka mbajtur sytë mbyllur!

Cili ka qenë mesazhi që ka dashur të përçojë deri tek përkrahësit e Alternativës me këtë fotografi Gashi mbetet që ditëve në vijim ai vet të dal dhe të prononcohet, pasi që edhe ashtu atij lidhur me këtë koalicion nuk i është dëgjuar zëri.

Pikërisht për këtë shkak kishte dhe reagime të shumta brenda anëtarësisë së Alternativës pasi që kryesues dhe shtytës kryesor për lidhjen e bashkëpunimit me partinë shovene maqedonase ishte kryetari i ASH-së Ziadin Sela, pikërisht sekretari i partisë së tij Arben Taravari.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...