Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Koalicionit me VMRO-DPMNE-në më së shumti i gëzohet Arben Taravari (FOTO)

Koalicionit me VMRO-DPMNE-në më së shumti i gëzohet Arben Taravari (FOTO)

Koalicionit me VMRO-DPMNE-në më së shumti i është gëzuar sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetar aktual i komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

Emri i Taravarit qëndron i pari në listën e personave që kanë pëlqyer (kanë bërë LIKE) postimin e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në të cilin ai shpalli koalicionin me ALEANCËN dhe Alternativën.

Taravarit si duket nuk i ka bërë përshtypje që Mickoski ka gjymtuar emrin e partisë së tij dhe në vend që ta quaj Aleanca për Shqiptarët, atë e ka quajtur vetëm ALEANCA.

Kryetarit aktual të Gosltivarit nuk i ka penguar as edhe anashkalimi i gjuhës shqipe nga partneri i tij i koalicionit Mickoski, pasi që nuk është munduar që të paktën t’ia përmend në postimin të cilin edhe ai vetë (Taravari) e ka bërë LIKE.

 

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...