Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Mickoski nuk bën “HESAP” emrin e partisë së Selës (FOTO)

Mickoski nuk bën “HESAP” emrin e partisë së Selës (FOTO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, partner koalicioni i Ziadin Selës dhe Afrim Gashit në postimin e tij në facebook shihet qartë se nuk bën “HESAP” këta dy kryetar partish shqiptare.

Mickoski partinë e Selës e ka quajtur vetëm ALEANCA duke ia hequr prapashtesën PËR SHQIPTARËT, kurse partinë e Gashit e ka emërtuar saktë pasi që ajo parti nuk lidhet asgjë me interesat e shqiptarëve në Republikën e Maqedonisë së Veriut, përkatësisht nuk ka bërë asgjë për të cilën shqiptarët mund të mburren para maqedonasve.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...