Monday, December 6, 2021
Home Showbizz Nikko ylli i ri i muzikës që merr milionat nga “Tango”

Nikko ylli i ri i muzikës që merr milionat nga “Tango”

Në industrinë e muzikës moderne shqiptare, ka shpërthyer një emër i ri, një artist “cool”, i quajtur Nikko.

Nikko, ka lindur në Gjilan, por jeton dhe vepron në Suedi.

Ai nisi të merret me muzikë qysh në moshë të hershme, por vetën në vitin 2020 sjelli projektin e parë me titull “Sjena Shok” në bashkëpunim me Adolin. Më pas erdhi bashkëpunimi me Kevin Edmond në këngën “Suave”.

Tutje Nikko vjen me “E Pa Fat” dhe këtë vit ai lansoj videoklipin e këngës “C’est La Vie” bashkë me Goodboylili.

Nikko është frymë ndryshe në tregun aktual dhe kënga e tij e fundit me titull “Tango” e ka dëshmuar fuqishëm këtë fakt.

“Tango” ka kapur milionshin vetëm për pak ditë, duke u bërë një nga projektet e reja më të dëgjuara.

Ja edhe bashkëpunëtorët në projekt:

RELATED ARTICLES

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...