Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Sela dhe Gashi koalicion me Mickoskin, po ai nuk ua respekton GJUHËN...

Sela dhe Gashi koalicion me Mickoskin, po ai nuk ua respekton GJUHËN (FOTO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, partner koalicioni i Ziadin Selës dhe Afrim Gashit me të cilët synon të marrë vota edhe nga shqiptarët, nuk e sheh të arsyeshme që edhe një “shkronjë” ta shkruaj në gjuhën shqipe.

Në postimin e tij në facebook nga ana e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në të cilin ai shpalli koalicionin me ALEANCËN PËR SHQIPTARËT dhe Alternativën, shihet qartë se ai nuk i bën “HESAP” Selën dhe Gashin.

Portalet në gjuhën shqipe, pa pagesë e kanë përkthyer statusin e lartëpërmendur, por deri më tani Mickoski nuk e ka parë të arsyeshme që të njëjtin ta postoj edhe në SHQIP.

“Marrëveshje për bashkëpunim të VMRO-DPMNE-së, Aleancës dhe Alternativës kundër korrupsionit dhe për një zhvillim të fortë të komunave.

Shkojmë në fitore!”

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...