Monday, December 6, 2021
Home Showbizz Blerta Alshiqi, shqiptarja e parë me master nga Boldbrows

Blerta Alshiqi, shqiptarja e parë me master nga Boldbrows

Ndoshta emri i Blertës ju vjen i panjohur por megjithatë njihet si një femër shumë e zonja krahas asaj që është një bukuroshe e cila në krah ka një bashkëshort mjaft të suksesshëm dhe të njohur për ekranin shqiptar.

Blerta Alshiqi jeton në Suedi më saktësisht në Helsingborg, vend ku vepron e punon dhe tregon suksesin e saj si në punë ashtu edhe në pjesën profesionale. Është nënë e dy fëmijëve dhe një grua mjaft e suksesshme kurse përkrah ka një bashkëshort si Meti Alshiqi, djaloshi që dikur na bënte për vete përmes spektaklit të Big Brother e më pas edhe në shumë emisione dhe projekte të ndryshme.

Por, këtë herë nuk do flasim për Metin por për Blertën pasiqë kariera e saj po është aq e blertë sa vet emri. Ka mbaruar masterin për rregullimin e vetullave, si femra e parë në Suedi nga akademia më e madhe në mbarë botën, Boldbrows.

Një tjetër sukses i Blertës e cila pritet që këtë profesion ta ushtrojë në të ardhmen por tashmë e çertifikuar nga vet akademia më e madhe dhe më e suksesesshme në mbarë botën.

RELATED ARTICLES

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...