Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz Kjo është Flor1nda, vjen me hit të ri

Kjo është Flor1nda, vjen me hit të ri

Kohët e fundit shumica nga këngëtarët shqiptarë po mundohen të realizojnë projekte me të cilat synojnë tregun europian por kemi një rast ndryshe kur këngëtarja shqiptare e cila është lindur dhe rritur në Gjermani nuk i ka harruar rrënjët e sajë dhe ka nxjerrë në treg kengën e sajë më të re të titulluar “BAJAT”! Rep artistja Flor1nda karakterizohet me një stil të veqantë dhe një zë të mrekullueshëm të cilës ia kanë lakmi dhe shumë artistë të medhenjë shqiptarë! Është vetëm 22 vjeqare por shumë e suksesshme në të gjitha sferat e jetës ku në Gjermani ndjekë shkollën profesionale duke mos e lënë aspak anash muzikën dhe zhanrin e sajë të cilën e dashuron me zemër! Flor1nda merret me muzikë profesionalisht që afro 3 vite dhe mrenda kësaj përiudhe ka vazhduar të shkruaj dhe të pregatisë shumë projekte të reja të cilat do dalin në të ardhmen! Kjo këngë është titulluar “Bajat” nga një bisedë me vellaun tim ku më që të gjithë artistët janë bërë bajat po thuajse të gjithë po këndojnë njejtë andaj vendosa të sjelli diçka më ndryshe shtoj rep artistja Flor1nda! Edhe pse nuk jeton në Kosovë mundohet të mos e lërë anash tregun muzikorë shqiptar ku për çdo gjë rreth sajë përkujdesën 2 vëllezërit e rep artistës! Por se a do ketë bashkpunime në të ardhmen Flor1nda shtoj se bashkpunimet janë shumë të rëndësishme por që fillimisht fansat do i bëjë për vete me talentin tim dhe jo në krahë të dikujt tjetër! Flor1nda premtoj album në një të ardhme me të largët pasi që njëhere do sjellë këngë dhe videoklipe të cilat do i paraprinë albumit të sajë! Po ashtu rep artistja shqiptare e cila jeton dhe vepron në Gjermani premtoj që nuk do ndalet asnjëhere duke sjellë krijime të reja për fansat e sajë të cilët i falemindëron për mbështetjën me thënjen “Ndonjëhere ju duhet të hidheni mbi hijen tuaj për të iu afruar qëllimit tuaj”!

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...