Thursday, December 9, 2021
Home Lajme “Koalicioni i përgjakur” drejt shkatërrimit, AlternAtivA hyn në qeveri!?

“Koalicioni i përgjakur” drejt shkatërrimit, AlternAtivA hyn në qeveri!?

Që nga fillimi i marrëveshjes apo “Koalicionit të përgjakur” siç po quhet nga qytetarët thuajse shumica e votuesve shqiptar janë kundër partive opozitare shqiptare. Kjo vërehet edhe në komentet e qytetarëve në rrjetet sociale e gjithashtu edhe në organet brenda partiake të AAA dhe ASH.

Kjo situatë ka bërë që kohëve të fundit të flitet edhe për një largim të AlternAtivA-s nga ky koalicion dhe sa më parë AAA të bëhet pjesë e qeverisë. Ngjarja e 27 Prillit e cila është në memorjen e çdo shqiptari dhe çdo qytetari të këtij vendi nuk harrohet lehtë, por viktima më e madhe e kësaj ngjarje Ziadin Sela duket se e ka harruar atë natë ku për pak sa nuk u mbyt nga huliganët e VMRO-së që tani më ka shtrirë dorën me ta për të bashkëpunuar në zgjedhjet lokale të 17 Tetorit.

Informacionet e fundit të cilat po qarkullojnë nëpër rrjete sociale e të cilat dalin edhe nga zyrat e Alternativës thonë se këta të fundit nuk janë të kënaqur me këtë koalicion të tre partive dhe se së shpejti mund të bëhen pjesë e Qeverisë. Kjo mund të bëjë që simpatizantët e partisë së Gashit të mos humbin besimin e tyre në këtë parti përndryshe do të ndjehen të tradhtuar dhe të mllefosur nga ky koalicion i cili u është servuar.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...