Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Gëzuar 1 Shtatori të dashur filloristë!

Gëzuar 1 Shtatori të dashur filloristë!

Nuk kishte si të fillojë më bukur kjo ditë, përpos se në shkollën e re Naim Frashëri në Reçicë të Vogël, ku një endërr të 20 viteve po e bëjmë realitet.

Sot me shumë krenari, e vetëdijshme për punën dhe sakrificën e gjithësecilit që punoi për ta jetësuar këtë endërr të banorëve të Reçicës së Vogël, hapim dyert e këtij tempulli të dijes për një klasë të parë të filloristëve.

Ky objekt i bukur dhe modern shkollor ka një sipërfaqe prej 3500m2 dhe do t’ju shërbejë më shumë se 560 nxënësve filloristë në 2 ndrime! Dua të falënderoj edhe ish Ministrin e arsimit dhe shkencës Arbër Ademi, dhe të gjithë ata që punuan dhe u angazhuan parreshtur gjatë gjithë këtyre viteve për të arritur këtu ku jemi sot.

Gjatë muajve në vijim dë të vazhdojë procesi i ndarjes së klasave dhe stafit arsimor nga objekti qendror i shkollës Naim Frashëri në Tetovë, një proces shumë i rëndësishëm që padyshim do të kërkojë mirëkuptim si nga filloristët, prindërit ashtu edhe nga stafi arsimor dhe teknik në këtë institucion të arsimit fillor.

Kur të kompletohen të gjitha klasat dhe kuadri i nevojshëm, shumë shpejt do të bëjmë edhe hapjen solemne të kësaj shkolle moderne.

#EdheMëShumëPërTetovënTonë

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...