Monday, December 6, 2021
Home Lajme Drejtori Avziu transferon maqinerinë në ‘Kodrën e Diellit’, bën gati qendrën turistike...

Drejtori Avziu transferon maqinerinë në ‘Kodrën e Diellit’, bën gati qendrën turistike për sezonin dimëror

Tetovë, 6 shtator – Kemi kohë që nuk kemi parë se si punohet në Qendrën sportive “Kodra e Diellit” në Tetovë, madje banorët e zonës ndoshta me dekada nuk kanë parë gjithë atë maqineri dhe punëtori në këtë qendër e cila dikur ka qenë atraksioni më i madh jo vetëm në Maqedoninë e Veriut por edhe në mbarë Jugosllavinë e më gjerë.

Këtë vit, punimet në këtë Qendër nuk kanë ndalur që nga fillimi i vitit e për drejtorin e “Elem Turs” z. Adem Avziu që menaxhon me këtë qendër turistike duket se nuk ka verë e as dimër, pasiqë gjithmonë në teren dhe i gatshëm të punojë që të rikthejë shkëlqimin asaj.

Nga pamjet që shohim, është duke u punuar në disa pjesë të “Kodrës së Diellit”, duke filluar nga skilifti me gjashtë-ulëse e edhe në shumë pjesë të tjera për rregullimin e terenit.

Ndonëse ka ende kohë deri në fillimin e sezonës dimërore, drejtori Avziu ka vendosur që këtë herë të surprizojë vizitorët dhe gjithë ata që do të vendosin të qëndrojnë për pushime në Qendrën turistike ‘Kodra e Diellit’, që mos ju mungojnë asgjë dhe të paktën të kenë kushte të mirëfillta për skijim.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...