Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Qytetarët lëshojnë vendin me teste falso të bëra në Tetovë?

Qytetarët lëshojnë vendin me teste falso të bëra në Tetovë?

Autoritetet policore në vendkalimin kufitar kanë kapur qytetarë me teste Covid fals të cilët sipas tyre ishin dhënë nga një ordinancë në qytetin e Tetovës.

Ndonëse nuk jepen shumë informacione lidhur me rastin, qytetarë të cilët dalin jashtë vendit tek ordinanca e cila është e njohur nga autoritetet policore kanë marrë teste falso si kusht për kalimin e kufirit.

Deri në zbulimin e plotë të rastit pritet që të hetohet edhe më tej rrjedha e testeve falso në qytetin e Tetovës që më pas organet hetimore të ndërmarin masa.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...