Monday, December 6, 2021
Home Showbizz Albis Party në Ulqin, pushime në vendlindje dhe takime të rëndësishme

Albis Party në Ulqin, pushime në vendlindje dhe takime të rëndësishme

Ai nuk e harron kurrë vendlindjen dhe mundohet që megjithëse jeton në Amerikën e largët ta vizitojë atë. Po flasim për Albis Party i cili në këtë kohë të vështirë udhëtimesh për shkak të pandemisë ai ka qenë pët pushime në vendlindje. Ai ka zgjedhur së bashku me familjen e tij bregdetit e bukur të vendlidjes së tij Ulqinin si shumë e shumë shqiptarë e bashkëatdhetarë. Por jo vetëm pushimi ka qenë arsyeja e tij z. Nika ka pasur dëshirë dhe kishte çdo gjë gati të zhvillonte manefestimin e bukur ” Diaspora në Vendlindje” por për shkak të Covidit nuk u mbajt.

Ai ka treguar se ka qenë i kënaqur se si komuna e Ulqinit dhe organizatat turistike kanë qenë të gatshme përkrahur atë në këtë super organizim. Por këto takime organizatorit të sukseshëm në Diasporë sidomos në Amerikë, Albis Party i shërbyen për lidhje e bashkëpunime të frytshme në një vit tjetër duke shpresuar pa pandemi. Ai mori jo vetëm përkrahje por do të mbahet çdo verë një aktivitet i tillë, më e madhe duke menduar për dy netë një në anën e malit e tjetri në qytetin e tij të bukur Ulqinin duke përfshirë Diaspora nga të gjitha trevat.

RELATED ARTICLES

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...