Monday, December 6, 2021
Home Lajme AlternAtivA pa alternativë si t’i rikthejë aktivistët pas bashkëpunimit me VMRO-në!

AlternAtivA pa alternativë si t’i rikthejë aktivistët pas bashkëpunimit me VMRO-në!

Një pjesë e madhe e aktivistëve të të dy partive opozitare shqiptare janë të revoltuar pas koalicionit që bënë ASH-AAA-VMRO. Në rrjetet sociale aktivistët janë shprehur shumë të pakënaqur me këtë koalicion dhe se shumica prej tyre po largohen nga këto dy parti.

E kaluara mbetet një e vërtetë e hidhur. Pas euforisë së madhe për të udhëhequr me Komunat shqiptare Alternativa ka dështuar në çdo aspekt. Së pari duhet cekur se nga 18 komuna Aleanca ka tradhëtuar partnerin e koalicionit duke e lënë vetëm me një komunë të vetme, atë të Çairit.

Alternativa nuk e ka forcën e më përparme dhe kjo shihet edhe në aktivitetet e tyre. Përçarjet brenda partiake dhe ikja e aktivistëve nga zhgënjimi i madh.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...