Sunday, November 28, 2021
Home Sport Indrit Çullhaj bën histori në xhudon shqiptare, publikohet ranglista olimpike

Indrit Çullhaj bën histori në xhudon shqiptare, publikohet ranglista olimpike

Është publikuar ranglista olimpike dhe sportisti i njohur shqiptar Indrit Cullhaj është renditur i 17 në lojërat olimpike, ku fatkeqësisht u ndal nga dëmtimi në brinjë për të vazhduar drejt medaljes olimpike.
Pasi stërvitja e besimi i tij i madh u ndërpre për shkak të këtij dëmtimi, ai nuk do të ndalet me kaq pasiqë si një person punëtor dhe shumë këmbëngulës ka vendosur që të bëj krenar gjithë shqiptarët.
Kjo është arritja më e madhe që xhudo shqiptare ka marrë ndonjëherë në historinë e këtij sporti.
Ja çfarë shkruan vet Cullhaj:

 

Zyrtarisht nga Lojrat Olimpike rënditem i 17 -ti
Në rankinglistën Olimpike në peshën -66 kg

I jam shumë mirënjohës sponsorit tim z. Kristian Boci për dëshirën e madhe që ka të na shikoj duke ngritur flamurin në arenat ndërkombëtare, gjithashtu Bashkisë së Tiranës z. Erion Veliaj Ministrisë së Mbrojtje z. Niko Peleshi për mbështetjen e dhënë ndaj meje.

RELATED ARTICLES

Arlind Sulejmani, tetovari që mundi boshnjakun në raundin e dytë

Ndeshja e parë pas dy vitesh është kjo e Arlind Sulejmanit, djalit nga Tetova që jeton dhe vepron në Vjenë të Austrisë e që...

Xhek Paskali: Boksi më ka mësuar të zgjedh rrugën e vështirë në jetë

I ri në moshë, por deri më sot shumë suksese në ndeshjet e tij. Xhek Paskali, krahas boksit merret edhe me biznes në patundshmëri....

Timo Schwarzkopf më 6 Nëntor shkund arerën e boksit, ndeshet me ukrainasin Faniian

Festim Kryeziu, kampioni shqiptar në boks i njohur në arenën ndërkombëtare si Timo Schwarzkopf pritet që më 6 Nëntor në Wangen im Allgäu të...

Most Popular

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Zaev – Donfried: Fillimi i negociatave me BE-në, interes gjeostrategjik i SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Karen...