Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme “Koalicioni 27” nuk mund të luftojë krimin me Mickoskin brenda

“Koalicioni 27” nuk mund të luftojë krimin me Mickoskin brenda

“Koalicioni 27” nuk ka logjikë të flas dhe trumbetoj se gjoja do të luftoj krimin e organizuar dhe që do të angazhohet për funksionim të shtetit ligjor duke pasur parasysh se partner koalicioni kanë njërin nga protagonistët e katrahurës së 27 Prillit në Kuvend, kryetarin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski.

Si mund të trumbetojë koalicioni Aleanca, Alternativa dhe VMRO-DPMNE kundër krimit të organizuar kur “krimineli” më i madh që i priu turmës së 27 Prillit është bartësi/udhëheqësi i këtij koalicioni?

Ditëve të fundit nëpër rrjetet sociale qytetarë të shumtë kanë parashtruar këtë pyetje dhe ndërkohë tërë kohën shprehen se nuk do të lejojnë që kjo marrëzi të kapërdihet nga elektorati shqiptar.

Gjithashtu votuesit shqiptar thonë se nuk do të lejojnë që vota e tyre të shkojë në favor të VMRO-DPMNE-së antishqiptare dhe në favor të Ziadin Selës e Afrim Gashit, të cilët për një kolltuk shitën interesat shqiptare!

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...