Monday, December 6, 2021
Home Lajme Taravari rrezikon jetën e qytetarëve vetëm për të reklamuar projektin e papërfunduar

Taravari rrezikon jetën e qytetarëve vetëm për të reklamuar projektin e papërfunduar

Se propaganda e Arben Taravarit në rrjetet sociale nuk zgjedh çmim, tregon rasti që arritëm ta zbuloim këto ditë. Shtyllat me ndriçim të vendosura rreth koritës së lumit Vardar, enda pa u vendosur të gjitha në përdorim, Arben Taravari i shfrytëzoi për të bërë propagandë se u bë diçka në terren.

Por kjo aventurë e Taravarit mund tu kushtojë shumë qytetarëve dhe veçmas fëmijëve të Gostivarit. Instalacioni elektrik që është përdorur për dritat e shtyllave ka ngelur i paizoluar në një vend publik, konkretisht ndër urën e lumit Vardar.

Ka qenë fati i mirë i banorëve të Gostivarit që nuk janë ofruar aty afër dhe të prekin kabllot e paizoluara e që mund të shkaktonin përfundim tragjik për banorët e Gostivarit.

Çdo fëmijë apo qytetarë i Gostivarit për momentin është në rrezik potencial për jetë. Dhashtë Zoti që fëmijët të mos bien në kontakt me kabllot e zhveshura dhe të mbyten nga energjia elektrike.

Ky rrezik potencial për banorët e Gostivarit ka koston e politikës ditore të Taravarit. Lërë që një investim qoftë edhe 500 euro e publikon 10 / 12 herë në Facebook, shkon aq largë sa edhe investime të papërfunduara t’i publikon në Facebook, edhe me çmimin për të pësuar jetë njerëzisht. Veprimet e tilla të Taravarit janë bërë tashmë dukuri në qytetin e Gostivarit. Punët e hapura në terren dhe të lëna pas dore me muaj të tëra, kanë shaktuar incidente me njerëz dhe aksidente automobilistike. Deri tani, Taravari nuk ka kërkuar as edhe falje publike për dëmet e shkaktuara këto katër vite ndaj qytetarëve të Gostivarti, edhe pse, kanë ardhur si rezultat i neglizhencës së tij të qeverisjes.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...