Monday, November 29, 2021
Home Lajme LSDM: Përpjekja e VMRO-DPMNE për të politizuar tragjedinë është e turpshme

LSDM: Përpjekja e VMRO-DPMNE për të politizuar tragjedinë është e turpshme

Ndërsa vendi është në ditë zie, VMRO-DPMNE dëshiron të minojë hetimin e pavarur, të paanshëm, objektiv dhe efikas mbi zjarrin në spitalin modular në Tetovë, i cili do të japë përgjigje për gjithçka, thuhet në reagimin e LSDM-së ndaj njoftimit të sotëm të VMRO- DPMNE.

“Politizimi parazgjedhor i tragjedisë është një përpjekje e dëshpëruar nga VMRO-DPMNE për të mbuluar faktin se nuk ka ofertë dhe e di se do të mposhtet. Ne nuk do të lejojmë që gënjeshtrat, nekrofilia e VMRO-DPMNE të ndikojë në hetim. Institucionet kanë ekspertizën dhe kapacitetin për të kryer një hetim të plotë dhe efektiv. Përfshirja e ekspertëve të huaj në zbulimin e shkaqeve të zjarrit është një konfirmim shtesë i paanshmërisë në procedurë.

“Opinioni do të informohet në kohën e duhur me çdo presje dhe pikë të raportit të hetimit dhe veprimeve që janë duke u ndërmarrë, askush nuk do të përjashtohet nga përgjegjësia nëse hetimi e konstaton këtë,” thuhet në reagimin e LSDM -së.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...