Monday, December 6, 2021
Home Lajme Skandal/ Aleanca planifikon të keqpërdor marshin në Tetovë dhe partizon tragjedinë (SCRSHOT)

Skandal/ Aleanca planifikon të keqpërdor marshin në Tetovë dhe partizon tragjedinë (SCRSHOT)

Aleanca për Shqiptarët vazhdon të keqpërdorë rastin tragjik të djegies së spitalit modular për të fituar pikë të ulëta politike. Janë zbuluar sot mesazhet e dërguara nga press qendra e ASH-së deri tek aktivistët e tyre, si dhe mënyra se si do të manipulohet marshi i ditës së nesërme i paralajmëruar nga ana e tifo grupit “Ballistët” në Tetovë në nder të viktimave nga tragjedia në qendrën Kovid.

Në fotografitë e siguruara shihet qartë qëllimi dhe koordinimi i aktivit të këtij subjekti politik ku jepen udhëzime precize të veprimit për aktivistët dhe theksohet edhe se kryetari i këtij subjekti Zijadin Sela dhe eksponentët kryesorë të saj nuk do të marrin pjesë në këtë marsh që të maskohet qëllimi i vërtetë e ai është partizimi i tragjedisë në Tetovë.

Zbulohen mesazhet e dërguara nga press qendra e ASh deri tek aktivistët e tyre si dhe mënyra se si do të manipulohet marshi i ditës së nesërme në Tetovë në nderë të viktimave nga tragjedia në qendrën Kovid.

Skandali thellohet akoma më shumë kur mundohen që të manipulojnë me mesazhe dhe foto që sipas urdhërave partiak duhet bërë gjatë marshit.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...