Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Mosmarrëveshje në Çair, ASH dëshiron Zudi Kokën për kandidat dhe jo Bekim...

Mosmarrëveshje në Çair, ASH dëshiron Zudi Kokën për kandidat dhe jo Bekim Sali

Mbrëmë në selinë e ASH-s në Çair kryesia ka mbajtur mbledhje duke thirrë në përkrahje të Zudi Kokës si kandidat i mundshëm për Çairin.

Anëtarët e ASH nuk e shohin Bekim Salin si kandidat adekuat për Çairin. Sondazhet e fundit e kanë nxjerrë Zudi Kokën më të pëlqyer dhe kjo ka arritur që të tensionoj situatën para zgjedhje të 17 Tetorit.

Visar Ganiu i cili për 12% ka marrë më shumë përkrahje se Bekim Sali nga ASH kanë thënë se ky i fundit nuk mund të jetë i denjë për të përfaqësuar partitë opozitare.

Gjithashtu ka pasur edhe disa largime nga anëtarët e AAA në Çair të cilët i janë bashkuar radhëve të BDI-së pas këtyre mosmarrëveshjeve.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...