Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Skandal: Arben Taravari bartës liste për këshilltarë e bënë djalin e hallës,...

Skandal: Arben Taravari bartës liste për këshilltarë e bënë djalin e hallës, Valbon Limani

Një rast i paprecedent ka ndodhur në ASH-në e Gostivarit. Me direktivë të Arben Taravari bartës liste për këshilltarë komuanal është caktuar, Valbon Limani i cili është aktualisht shef kabineti në komunën e Gostivarit.

Limani është djali hallës së Arben Taravarit, dhe kjo paraqet rast eklatant të nepotizmit në politikë, duke e shdërruar partinë në konjukturë familjare.

Taravari është akuzuar në mandatin që po mbaron për nepotizëm të theksuar, pasi Valbon Limani është shef kabineti edhe pse e ka djall halle, kurse shef financash e ka kunatin e tij, Sadat Arifi.

Për nepotizëm e akuzuan pasi e bëri deputet shokun e tij, Halil Snopçe, kurse bashkëshorten Aslian Snopçe e ka shef arsimi në Komunë.

Veprimet e tilla të Taravarit kanë ndjallur reagime në strukturën e ASH në Gostivar, pasi nuk përfillet partia por familja dhe miqësia e Taravarit.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...